Vatrogasci spremni za požarnu sezonu - Apel građanima da budu oprezni i odgovorni | Herceg Televizija Trebinje

Društvo

Vatrogasci spremni za požarnu sezonu - Apel građanima da budu oprezni i odgovorni

Izvor: Radio Trebinje | Datum:24.06.2026.

Vatrogasci na jugu Srpske spremno dočekuju šumske požare, a suša i tropske temperature dodatno su pozvale na maksimalan oprez.

Dejan Kašiković, komandir Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Trebinje apeluje na sve građane da ne pale vatru na otvorenom i da se tokom ljeta ponašaju što odgovornije.

„Trenutak nepažnje, opušak ili varnica mogu izazvati požar velikih razmjera, ugroziti ljudske živote, imovinu i prirodna bogatstva naše Hercegovine. Ne smijemo dozvoliti da ljudi budu neodgovorni. Požar je mnogo lakše spriječiti nego ugasiti. Apelujem na sugrađane da ukoliko primjete bilo kakav dim ili vatru odmah pozovu 123, svaki minut je dragocjen“, rekao je Kašiković.

Dodaje da su oni u Vatrogasno-spasilačkoj jedinici Trebinje spremni za predstojeću požarnu sezonu, ali nijedna služba ne može biti ispred ljudske neodgovornosti.

„Prošlogodišnji požari pokazali su koliko je tanka linija između mirnog ljeta i velikih prirodnih katastrofa. Vatrogasci su danima i noćima bili na požarištima, zahvaljujući njihovoj požrtvovanosti i zajedničkim djelovanjem svih službi, izbjegle su se mnogo veće posljedice po našu zajednicu. Iskoristio bih priliku da zahvalim gradonačelniku i Gradu Trebinju na podršci, kao i Civilnoj zaštiti, dobrovoljno-vatrogasnim društvima i svim službama koje učestvuju u spašavanju ljudstva i imovine u našem gradu“, rekao je komandir.

Kašiković je naglasio da odgovornost svakog pojedinca danas, znači bezbjednost svih nas sutra.

 


Kategorija: Društvo

Šta Vi mislite o ovome?

NAPOMENA: Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove Herceg RTV već samo autora komentara! Molimo čitaoce da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja!

Najčitanije u ovoj kategoriji: