
Kod spomen-kapele u Pridvorcima danas je služen pomen i položeno cvijeće u znak sjećanja na stradale u Pridvoračkoj jami. Ustaše su 1941. godine ubile 13 uglednih srpskih domaćina. Nakon molitve, položeno je cvijeće na mjestu stradanja i odata je pošta nevino ubijenima
Tokom obilježavanja istaknuto je da je važno njegovati kulturu sjećanja i čuvati od zaborava događaje koji su obilježili istoriju ovog kraja. Naglašeno je i da mlađe generacije treba da znaju i uče o prošlosti.
Potomci stradalih poručili su da sjećanje na njihove pretke i dalje živi kroz porodične priče i godišnja okupljanja.
Obilježavanje stradanja u Pridvoračkoj jami svake godine okuplja veliki broj ljudi koji na ovaj način odaju poštovanje žrtvama i čuvaju uspomenu na njih.


Шта Ви мислите о овоме?