Požar na brdu iznad sela Sedlari kod Trebinja i dalje je aktivan, ali ne ugrožava stambene objekte niti stanovništvo, izjavio je komandir Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Trebinje Dejan Kašiković.

Kako ističe teren je nepristupačan pa se teže gasi, ali za sada nema nikakve opasnosti.
- Situacija se neprekidno prati, a Dobrovoljno vatrogasno društvo "Bjelasnica", na čelu sa komandirom Vasom Bašićem, vrši konstantan nadzor i kontrolu požarišta, u stalnoj koordinaciji sa Teritorijalnom vatrogasno-spasilačkom jedinicom Trebinje. Zahvaljujući njihovom neprekidnom prisustvu na terenu, stanje se prati iz časa u čas, a sve raspoložive snage spremne su za hitnu intervenciju ukoliko dođe do promjene situacije - dodao je on.
Ističe da visoke temperature, dugotrajan sušni period i svaka promjena pravca vjetra mogu dovesti do naglog širenja požara.
Podsjećamo, na području trebinjskog sela Sedlari došlo je do aktiviranja požara usljed udara groma.
Vatra je zahvatila travu i visoko rastinje na potezu Strmička brda-Keljn Osoje, na liniji razgraničenja.
Šta Vi mislite o ovome?