
Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић честитао је Видовдан – Крсну славу Војске Републике Српске, команданту и припадницима Трећег пјешадијског (Република Српска) пука, као и свим некадашњим припадницима Војске Републике Српске.
- Поводом Видовдана, Крсне славе Војске Републике Српске, упућујем вам искрене честитке, уз дубоко поштовање и захвалност за све што сте учинили и што чините у очувању славне традиције Војске Републике Српске. Видовдан је дан када се са поносом и захвалношћу присјећамо свих оних који су, вођени љубављу према свом народу и отаџбини, стали у њену одбрану онда када је то било најпотребније. Њихова храброст, пожртвованост и одлучност уграђене су у саме темеље Републике Српске - истакао је Минић.
Нагласио је да се са посебним пијететом сјећамо наших погинулих бораца, чија су имена трајно уписана у историју Републике Српске.
- Њихова жртва обавезује нас да чувамо истину о Одбрамбено-отаџбинском рату, његујемо културу сјећања и наставимо да градимо Републику Српску као трајан гарант слободе, мира и достојанственог живота њених грађана. Трећи пјешадијски (Република Српска) пук има важну и часну улогу да чува традицију Војске Републике Српске и сјећање на њене борце, преносећи те вриједности будућим генерацијама. Нека нас Видовдан и ове године подсјети на значај јединства, слоге и одговорности према Републици Српској, како бисмо заједно чували мир, слободу и достојанство нашег народа. Срећан вам Видовдан – Крсна слава Војске Републике Српске - наводи се у честитки Минића.
Шта Ви мислите о овоме?