
Свих 800 дејце, просвјетних радника, дјеце и младих са потешкоћама у развоју, њихових родитеља са 17 аутобуса ноћас је стигло својим кућама на Косову и Метохији. Ради дужине пута, врућине, честог стајања неки на југу Косова и Метохији стигли су и посље поноћи.
Сви су срећни и задовољни, богатији за искутво, другара, братску и пријатељску породицу за доброту и хуманост Српске што је и циљ овог пројекта "Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске" који траје константно од 2012.године. Сви су на растанку у Етно селу "Станишићи" пожељели да нам опет дођу.
Ових дама и ноћас великиј број честитки нашем Одбору захвалности са Косова и Метохије упутили су: просвјетни радници, родитељи, сама дјеца са Космета свима који су у 20 градова и општина Републике Српске учествовали у седмодневном боравку у Републици Српској.
Ми нашу хуману мисију одмах настављамо. А почетком јесени хуманитарним акцијама и новим пројектом. Верском посјетом Косову и Метохији око 100 просвјетних радника Републике Српске из 20 локалних заједница Српске које су учествовале у пријему око 800 дјеце са Космета..Они ће бити гости својих колега кији су са дејцом као вође пута боравили од 19 до 26.јуна у Републици Српској.
Митрополиту рапшко-призренском Г. Теодосију, моначтву, сестринству, свештенству и српском народу на Косову и Метохији срећан сутрашњи велики празник Видовдан који је један од највећих празника СПЦ и српског народа.
Проведите га мирно и достијанствено у духу великог српског вјерског преазника и сјећања на Косовске јунаке. Жао ми је много што ради околности и забране уласка на Косово и Метохију не могу бити са Вама.
Шта Ви мислите о овоме?