Источно Сарајево: На билборде постављене фотографије страдале српске дјеце у Подрињу (ФОТО) | Херцег Телевизија Требиње

Друштво

Источно Сарајево: На билборде постављене фотографије страдале српске дјеце у Подрињу (ФОТО)

Извор: RTRS | Фото: RTRS | Датум:27.06.2026.

 

У Источном Сарајеву на билборде су постављене фотографије страдале српске дјеце у Подрињу уз поруку "У Братунац се не зове, у Братунац се иде".

Билборди су постављени поводом обиљежавања 34 године од страдања Срба у средњем Подрињу и Бирчу.

Порука је упућена грађанима Републике Српске и путницима који пролазе кроз Источно Сарајево да присуствују помену за 3.267 погинулих српских бораца и цивила са подручја средњег Подриња и Бирча, који су страдали у Одбрамбено-отаџбинском рату.

Централни меморијални догађај биће одржан у суботу, 4. јула, у Братунцу


Категорија: Друштво

Шта Ви мислите о овоме?

НАПОМЕНА: Садржај објављених коментара не представља ставове Херцег РТВ већ само аутора коментара! Молимо читаоце да се суздрже од вријеђања, псовања и вулгарног изражавања!

Најчитаније у овој категорији: