
Požar na području sela Sedlari, koji traje već četiri dana, za sada je lokalizovan, ali vatrogasne ekipe i dalje ostaju na terenu zbog mogućnosti ponovnog aktiviranja vatre.
Komandir Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Trebinje Dejan Kašiković rekao je da se situacija prati i da će ekipe nastaviti nadzor požarišta kako bi se spriječilo ponovno širenje vatre.


Tokom proteklih dana vatrena stihija zahvatila je zahtjevan i nepristupačan teren, a vatrogasci su ulagali velike napore kako bi zaštitili stanovništvo i imovinu.
Vatrogasci ističu da su visoke temperature i uslovi na terenu dodatno otežavali gašenje požara, zbog čega oprez i dalje ostaje neophodan.
Шта Ви мислите о овоме?