Atletsko prvenstvo Republike Srpske: Uroš i Jelena na pobjedničkom postolju | Herceg Televizija Trebinje

Atletsko prvenstvo Republike Srpske: Uroš i Jelena na pobjedničkom postolju

Izvor: Radio Nevesinje | Foto: Radio Nevesinje | Datum:31.08.2015.
Atletičar „Veleža“  Uroš Gutić postao je juniorski prvak Republike Srpske  na 800 m. Na Republičkom  prvenstvu za starije juiore i  mlađe pionire koje je danas održano na Sokocu Gutić je  ostvario odlični vrijeme 2:02:04 sa kojim je osvojio zlatnu medalju.

Na istoj dionica Jelena Milinić je zauzela drugo mjesto i tako upotpunila uspješan nastup nevesinjskih mladih atletičara na Prvenstvu RS.

Vrijedni su i rezultati  Duške Kovačević  u trci na 60 m i 300 m pošto su ostvareni u konkurenciji mlogo starijih rivalki. Ivana Šipovac je zauzela solidno peto mjesto u trci na 1500 m.

Na Prvenstvu RS na Sokocu učestvovalo je 259 takmičara.