Кошаркаши Леотара поражени у Тузли | Херцег Телевизија Требиње

Кошаркаши Леотара поражени у Тузли

Извор: Радио Требиње | Датум:17.10.2015.

Утакмицама првог кола данас је почела нова сезона кошаркашког првенства БиХ у мушкој конкуренцији.

okk-sloboda-leotar1Кошаркаши „Свислајон Леотара“ поражени су вечерас од екипе Слободе из Тузле, резултатом 86-59, у првом колу Лиге 12, по четвртинама: 16:19, 25:13, 28:13, 17:14.

Првих десет минута утакмице припало је Требињцима резултатом 16:19, да би кошаркаши Слободе много боље одиграли другу четвртину и ријешили је у своју корист резултатом 25:13 и тако са предношћу од 9 поена отишли на одмор.

Питање побједника кошаркаши Слободе ријешили су у трећој четвртини када су успјели да постигну чак 28 поена, док су играчи Леотара убацили свега 13.

Највише поена у редовима „Свислајон Леотара“ постигли су Рикало са 16, а двоцифрени су били и Ђурасовић са 10 поена, колико је убацио и Шакотић.

Код гостију бољи од осталих били су Хрнчић 21, Секуловић 18, те Сарајлић са 13 убачених кошева.

У другом колу Требињци су домаћини екипи Младости из Мркоњић Града.