Košarkaši Leotara poraženi u Tuzli | Herceg Televizija Trebinje

Košarkaši Leotara poraženi u Tuzli

Izvor: Radio Trebinje | Datum:17.10.2015.

Utakmicama prvog kola danas je počela nova sezona košarkaškog prvenstva BiH u muškoj konkurenciji.

okk-sloboda-leotar1Košarkaši „Svislajon Leotara“ poraženi su večeras od ekipe Slobode iz Tuzle, rezultatom 86-59, u prvom kolu Lige 12, po četvrtinama: 16:19, 25:13, 28:13, 17:14.

Prvih deset minuta utakmice pripalo je Trebinjcima rezultatom 16:19, da bi košarkaši Slobode mnogo bolje odigrali drugu četvrtinu i riješili je u svoju korist rezultatom 25:13 i tako sa prednošću od 9 poena otišli na odmor.

Pitanje pobjednika košarkaši Slobode riješili su u trećoj četvrtini kada su uspjeli da postignu čak 28 poena, dok su igrači Leotara ubacili svega 13.

Najviše poena u redovima „Svislajon Leotara“ postigli su Rikalo sa 16, a dvocifreni su bili i Đurasović sa 10 poena, koliko je ubacio i Šakotić.

Kod gostiju bolji od ostalih bili su Hrnčić 21, Sekulović 18, te Sarajlić sa 13 ubačenih koševa.

U drugom kolu Trebinjci su domaćini ekipi Mladosti iz Mrkonjić Grada.