Леотар побједник Купа Републике Српске | Херцег Телевизија Требиње

Леотар побједник Купа Републике Српске

Извор: Радио Требиње | Датум:03.06.2021.

Фудбалери „Леотара“ освојили су трофеј Купа Републике Српске!

Требињци су у финалној утакмици овог такмичења, која је данас одиграна на стадиону „Милан Јелић“ у Модричи, побиједили премијерлигаша „Крупу“ резултатом 2:0.

Требињце је у вођство довео Драган Ристић из једанаестерца, досуђеног у 62. минуту након прекршаја над Шиповцем, да би голом из још једног успјелог контранапада у 73. минути побједу потврдио Лазар Зечевић.

За најбољег играча финала проглашен је млади нападач "Леотара" Данило Шиповац.

Шеф стручног штаба Требињаца Олег Ћурић казао је након меча да заслуге припадају цијелом тиму - који је до краја испоштовао договорене тактичке замисли: да се фаворизованом ривалу препусти теренска доминација, дисциплиновано затворе прилази голу, а потом тражи шанса преко брзих играча из другог плана.

Тиму са „Полица“ ово је било четврто финале а трећи освојени трофеј Купа Српске, након што су овај успјех раније остварили 2002. и 2004. године.