Leotar pobjednik Kupa Republike Srpske | Herceg Televizija Trebinje

Leotar pobjednik Kupa Republike Srpske

Izvor: Radio Trebinje | Datum:03.06.2021.

Fudbaleri „Leotara“ osvojili su trofej Kupa Republike Srpske!

Trebinjci su u finalnoj utakmici ovog takmičenja, koja je danas odigrana na stadionu „Milan Jelić“ u Modriči, pobijedili premijerligaša „Krupu“ rezultatom 2:0.

Trebinjce je u vođstvo doveo Dragan Ristić iz jedanaesterca, dosuđenog u 62. minutu nakon prekršaja nad Šipovcem, da bi golom iz još jednog uspjelog kontranapada u 73. minuti pobjedu potvrdio Lazar Zečević.

Za najboljeg igrača finala proglašen je mladi napadač "Leotara" Danilo Šipovac.

Šef stručnog štaba Trebinjaca Oleg Ćurić kazao je nakon meča da zasluge pripadaju cijelom timu - koji je do kraja ispoštovao dogovorene taktičke zamisli: da se favorizovanom rivalu prepusti terenska dominacija, disciplinovano zatvore prilazi golu, a potom traži šansa preko brzih igrača iz drugog plana.

Timu sa „Polica“ ovo je bilo četvrto finale a treći osvojeni trofej Kupa Srpske, nakon što su ovaj uspjeh ranije ostvarili 2002. i 2004. godine.