Рукометаши Херцеговине поражени од Борца | Херцег Телевизија Требиње

Рукометаши Херцеговине поражени од Борца

Извор: Радио Невесиње | Фото: Радио Невесиње | Датум:24.11.2016.

У 10. колу Премијер лиге БиХ рукометаши Херцеговине поражени су у Невесињу од Борца резултатом 33:18. Велика жеља и пуна дворана нису били довољни Невесињцима да се озбиљније супроставе великом ривалу који је уписао шесту узастопну побједу.

Већ на почетку утакмице била је очита велика разлика у квалитету двије екипе. Домаћи су тек у 9. минуту први пут затресли мрежу Борца, а у наредних десетак минута  учинили су то још само једном. Тек у финишу првог полувремена Невесињци су  личили на праву такмичарску екипу. Везали су неколико лијепих акција па је и заостатак од четири гола на одмору био подношљив.

У наставку  игра Херцеговине се потпуно распала. Гости су лако постизали голове, најчешће из брзих контранапада. Када је утакмица већ попримила ревијални карактер тренер Савчић је дао прилику и млађим играчима.

У редовима Херцеговине најефикаснији је био Чабрило са шест голова. Код гостију се истакао Мајић са седам погодака.