Rukometaši Hercegovine poraženi od Borca | Herceg Televizija Trebinje

Rukometaši Hercegovine poraženi od Borca

Izvor: Radio Nevesinje | Foto: Radio Nevesinje | Datum:24.11.2016.

U 10. kolu Premijer lige BiH rukometaši Hercegovine poraženi su u Nevesinju od Borca rezultatom 33:18. Velika želja i puna dvorana nisu bili dovoljni Nevesinjcima da se ozbiljnije suprostave velikom rivalu koji je upisao šestu uzastopnu pobjedu.

Već na početku utakmice bila je očita velika razlika u kvalitetu dvije ekipe. Domaći su tek u 9. minutu prvi put zatresli mrežu Borca, a u narednih desetak minuta  učinili su to još samo jednom. Tek u finišu prvog poluvremena Nevesinjci su  ličili na pravu takmičarsku ekipu. Vezali su nekoliko lijepih akcija pa je i zaostatak od četiri gola na odmoru bio podnošljiv.

U nastavku  igra Hercegovine se potpuno raspala. Gosti su lako postizali golove, najčešće iz brzih kontranapada. Kada je utakmica već poprimila revijalni karakter trener Savčić je dao priliku i mlađim igračima.

U redovima Hercegovine najefikasniji je bio Čabrilo sa šest golova. Kod gostiju se istakao Majić sa sedam pogodaka.