Херцеговачка финала Божићног турнира | Херцег Телевизија Требиње

Херцеговачка финала Божићног турнира

Извор: radio Trebinje | Датум:11.01.2023.

Херцеговачке екипе су се радовале синоћ у полуфиналу Божићног турнира у Требињу који организује Јавна установа „Требињеспорт“, „Хрупјела“ и „Горица СиС“ играће у финалу сениора, а „Захумље ресторан Дријен“ и „Љубиње“ у конкуренцији ветерана.

„Захумље ресторан Дријен“ је са 2:0 побиједило екипу „Горановића“ из Никшић, а побједник је ријешен у другом дијелу утакмице. Вицо је у 35. минуту довео Требињце у предност, а коначни резултат постиже Нинковић.

У другој утакмици екипа „Горице СиС“ је оправдала епитет фаворита и са 3:1 побиједило екипу „Златара рубин Никшић“. Беловић са два гола је отклонио сумње у исход меча. Перошевић је смањио резултат, а коначаних 3:1 поставља Зечевић.

У трећој утакмици, мечу између „Љубиња“ и „Ресторана Кастел“ виђено је доста преокрета. Бишковић у 24. минуту доводи Љубињце у вођство, минут касније изједначава резултат Дробњак, а шездесетак секунди касније прави преокрет. Никшићани воде са 2:1, а стријелац је Аџић. Коначних 2:2 поставља Кахвеџић.

У извођењу казнених удараца успјешнији су били Љубињци и са 3:1 у пеналима пласирали се у финале.

Посљедњи меч је донио узбудљиву игру екипе „Хрупјела“ и никшићког тима „Декор Ива“

Екипе су се смјењивале у вођству, стријелци за „Хрупјела“ били су Ђураш, Чавар и Јелић, а за „Никшићане“ Ћипранић, Ивановић и Дурутовић. У казненим ударцима, тек у четвртој серији требињска екипа долази до побједе.

Трибине су синоћ биле испуњене готово до посљедњег мјеста, а слично ће бити, сви то очекују и сутра када ће се знати ко ће освојити побједнички пехар и новчану награду.