Hercegovačka finala Božićnog turnira | Herceg Televizija Trebinje

Hercegovačka finala Božićnog turnira

Izvor: radio Trebinje | Datum:11.01.2023.

Hercegovačke ekipe su se radovale sinoć u polufinalu Božićnog turnira u Trebinju koji organizuje Javna ustanova „Trebinjesport“, „Hrupjela“ i „Gorica SiS“ igraće u finalu seniora, a „Zahumlje restoran Drijen“ i „Ljubinje“ u konkurenciji veterana.

„Zahumlje restoran Drijen“ je sa 2:0 pobijedilo ekipu „Goranovića“ iz Nikšić, a pobjednik je riješen u drugom dijelu utakmice. Vico je u 35. minutu doveo Trebinjce u prednost, a konačni rezultat postiže Ninković.

U drugoj utakmici ekipa „Gorice SiS“ je opravdala epitet favorita i sa 3:1 pobijedilo ekipu „Zlatara rubin Nikšić“. Belović sa dva gola je otklonio sumnje u ishod meča. Perošević je smanjio rezultat, a konačanih 3:1 postavlja Zečević.

U trećoj utakmici, meču između „Ljubinja“ i „Restorana Kastel“ viđeno je dosta preokreta. Bišković u 24. minutu dovodi Ljubinjce u vođstvo, minut kasnije izjednačava rezultat Drobnjak, a šezdesetak sekundi kasnije pravi preokret. Nikšićani vode sa 2:1, a strijelac je Adžić. Konačnih 2:2 postavlja Kahvedžić.

U izvođenju kaznenih udaraca uspješniji su bili Ljubinjci i sa 3:1 u penalima plasirali se u finale.

Posljednji meč je donio uzbudljivu igru ekipe „Hrupjela“ i nikšićkog tima „Dekor Iva“

Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, strijelci za „Hrupjela“ bili su Đuraš, Čavar i Jelić, a za „Nikšićane“ Ćipranić, Ivanović i Durutović. U kaznenim udarcima, tek u četvrtoj seriji trebinjska ekipa dolazi do pobjede.

Tribine su sinoć bile ispunjene gotovo do posljednjeg mjesta, a slično će biti, svi to očekuju i sutra kada će se znati ko će osvojiti pobjednički pehar i novčanu nagradu.