Борислав Јонлија и Душка Ковачевић прваци Републике Српске | Херцег Телевизија Требиње

Борислав Јонлија и Душка Ковачевић прваци Републике Српске

Датум:26.04.2015.

Борислав Јонлија, члан АК „Вележ“, освојио је златну медаљу на  Атлетском појединачкном првенству Републике Српске за млађе јуниоре које је данас одржано у Сокоцу. Јонлија је хитну куглу 14,53 м што му је било довољно да постане првак Републике Српске.Пионирки Маји  Вуковић за длаку је измакла медаља, што би био велики успјех с обзиром да се такмичила са старијим бацачицама кугле. Четврто мјесто заузела је и Јелена Милинић у трци на 400 м.

На Првенству РС је учествовало око 120 такмичара из 15 клубова.

На Сокоцу је данас одржано и Атлетско првенство РС за цицибане. Атлетска нада Невесиња Душка Ковачевић била је одлична: у трци на 200 метара освојила је прво, а на 60 м треће мјесто.

Извор: Радио Невесиње