Borislav Jonlija i Duška Kovačević prvaci Republike Srpske | Herceg Televizija Trebinje

Borislav Jonlija i Duška Kovačević prvaci Republike Srpske

Datum:26.04.2015.

Borislav Jonlija, član AK „Velež“, osvojio je zlatnu medalju na  Atletskom pojedinačknom prvenstvu Republike Srpske za mlađe juniore koje je danas održano u Sokocu. Jonlija je hitnu kuglu 14,53 m što mu je bilo dovoljno da postane prvak Republike Srpske.Pionirki Maji  Vuković za dlaku je izmakla medalja, što bi bio veliki uspjeh s obzirom da se takmičila sa starijim bacačicama kugle. Četvrto mjesto zauzela je i Jelena Milinić u trci na 400 m.

Na Prvenstvu RS je učestvovalo oko 120 takmičara iz 15 klubova.

Na Sokocu je danas održano i Atletsko prvenstvo RS za cicibane. Atletska nada Nevesinja Duška Kovačević bila je odlična: u trci na 200 metara osvojila je prvo, a na 60 m treće mjesto.

Izvor: Radio Nevesinje