Рововска битка припала Леотару | Херцег Телевизија Требиње

Рововска битка припала Леотару

Датум:03.05.2015.

У посљедњој утакмици 9. кола Лиге 6 кошаркаши Леотара уписали су побједу над Слободом 67:59.

Rovovska bitka pripala LeotaruТребињци имају ское 2-7, а Слобода 3-6 и у посљедњем колу знат ће се четврти путник у плеј-оф. Леотару треба гостујућа побједа над Мостарцима, а Слободу у том случају домаћи тријумф над Широким.

Послије бољег отварања Леотар има +3 на крају првог периода, а Слобода + 4 на полувремену. У посљедњи период ушло се са резултатом 50:50, а гледаоци у Требињу су до тада могли видјети праву рововоску битку.

У посљедњих десет минута Драгољуб Видачић на паркет враћа одморне Неговановића, Радисављевића и Рикала што доноси предност његовом тиму од 2 до 5 поена.

Слобода се није предавала до посљедњих секунди. У посљедњи минут се ушло код резултата 64:59.

Мулаомеровић је затражио тиме-оут како би дао посљедње упуте својим играчима, али црвено-црни у посљедњих 60-ак секунди нису могли преокренути резултат или доћи бар до продужетка.

Када је Пелкић погодио тројку за 67:59 било је јасно како домаћи славе, а Слобода биљежи пети пораз у низу…

У редовима домаћих Радисављевић је постигао 16 поена, Рикало 12, а Дамјановић је дошао до доубле-доублеа са 10 поена и 13 скокова. Код Слободе Бољковац са 18 и Хрнчић са 12 били су двоцифрени.

Извор: БХ баскет