Rovovska bitka pripala Leotaru | Herceg Televizija Trebinje

Rovovska bitka pripala Leotaru

Datum:03.05.2015.

U posljednjoj utakmici 9. kola Lige 6 košarkaši Leotara upisali su pobjedu nad Slobodom 67:59.

Rovovska bitka pripala LeotaruTrebinjci imaju skoe 2-7, a Sloboda 3-6 i u posljednjem kolu znat će se četvrti putnik u plej-of. Leotaru treba gostujuća pobjeda nad Mostarcima, a Slobodu u tom slučaju domaći trijumf nad Širokim.

Poslije boljeg otvaranja Leotar ima +3 na kraju prvog perioda, a Sloboda + 4 na poluvremenu. U posljednji period ušlo se sa rezultatom 50:50, a gledaoci u Trebinju su do tada mogli vidjeti pravu rovovosku bitku.

U posljednjih deset minuta Dragoljub Vidačić na parket vraća odmorne Negovanovića, Radisavljevića i Rikala što donosi prednost njegovom timu od 2 do 5 poena.

Sloboda se nije predavala do posljednjih sekundi. U posljednji minut se ušlo kod rezultata 64:59.

Mulaomerović je zatražio time-out kako bi dao posljednje upute svojim igračima, ali crveno-crni u posljednjih 60-ak sekundi nisu mogli preokrenuti rezultat ili doći bar do produžetka.

Kada je Pelkić pogodio trojku za 67:59 bilo je jasno kako domaći slave, a Sloboda bilježi peti poraz u nizu…

U redovima domaćih Radisavljević je postigao 16 poena, Rikalo 12, a Damjanović je došao do double-doublea sa 10 poena i 13 skokova. Kod Slobode Boljkovac sa 18 i Hrnčić sa 12 bili su dvocifreni.

Izvor: BH basket