Херцеговина одувала Бијељину | Херцег Телевизија Требиње

Херцеговина одувала Бијељину

Датум:16.05.2015.
Рукометаши Херцеговине приредили су вечерас у Спортској дворани „Невесињка“  још једно лијепо рукометно вече. У 20. колу Прве лиге РС  савладали су Бијељину 35:30 и тако задржали другу позицију на табели.

Гости из Бијељине предвођени тројцем Латиновић, Црепуља и Ранкић у првих двадесетак минута  били су жилав ривал и  чинило се да ће Невесињци имати много проблема да дођу до бодова. Ипак, у финишу првог полувремена, ефектним головима Чабрила  са крилних позиција домаћи су стекли  пет голова предности.

Наком одмора, виђена је потпуно другачија слика на терену. У фузиозном налету Херцеговина је направила разлику од 13 голова, па је посљедњих двадесетак минута сусрета одиграно у ревијалном тону. Гости из Бијељине су до краја успјели да изборе частан пораз.

У дербију овог кола Козара је у Дубици савладала Дрину са 35:31, тако да је  на врху табеле и даље неизвјесно. У наредном колу Херцеговина путује у Зворник лидеру Прве лиге РС , екипи која јој је нанијела једини пораз у Невесињу. У посљедњем колу Невесињци ће на свом терену дочекати Младост.

Ако Дрина настави са ранијом праксом да одустаје од наступа у Премијер лиги, друга позиција на табели значила би и пласман у виши ранг.