Hercegovina oduvala Bijeljinu | Herceg Televizija Trebinje

Hercegovina oduvala Bijeljinu

Datum:16.05.2015.
Rukometaši Hercegovine priredili su večeras u Sportskoj dvorani „Nevesinjka“  još jedno lijepo rukometno veče. U 20. kolu Prve lige RS  savladali su Bijeljinu 35:30 i tako zadržali drugu poziciju na tabeli.

Gosti iz Bijeljine predvođeni trojcem Latinović, Crepulja i Rankić u prvih dvadesetak minuta  bili su žilav rival i  činilo se da će Nevesinjci imati mnogo problema da dođu do bodova. Ipak, u finišu prvog poluvremena, efektnim golovima Čabrila  sa krilnih pozicija domaći su stekli  pet golova prednosti.

Nakom odmora, viđena je potpuno drugačija slika na terenu. U fuzioznom naletu Hercegovina je napravila razliku od 13 golova, pa je posljednjih dvadesetak minuta susreta odigrano u revijalnom tonu. Gosti iz Bijeljine su do kraja uspjeli da izbore častan poraz.

U derbiju ovog kola Kozara je u Dubici savladala Drinu sa 35:31, tako da je  na vrhu tabele i dalje neizvjesno. U narednom kolu Hercegovina putuje u Zvornik lideru Prve lige RS , ekipi koja joj je nanijela jedini poraz u Nevesinju. U posljednjem kolu Nevesinjci će na svom terenu dočekati Mladost.

Ako Drina nastavi sa ranijom praksom da odustaje od nastupa u Premijer ligi, druga pozicija na tabeli značila bi i plasman u viši rang.