Црвена звезда (опет) у Лиги шампиона (ФОТО) | Херцег Телевизија Требиње

Спорт - Регион

Црвена звезда (опет) у Лиги шампиона (ФОТО)

Извор: РТРС | Датум:28.08.2019.

Фудбалери Црвене звезде одиграли су неријешено са Јанг бојсом (1:1) у реванш мечу плеј - офа квалификација, што им је било довољно да се пласирају по други пут узастопно у групну фазу Лиге шампиона.

Сад се тек видило колики је Звезда донијела капитал из Берна након првог меча (2:2), јер већи број голова у гостима одвео их је у Лигу шампиона!

Иако утакмица није имала висок квалитет, Звезда је урадила оно што се од ње очекивало, пласирала се у групну фазу најелитнијег клупског такмичења на планети, и тако себи обезбиједила још шест "великих" утакмица ове јесени, али и значајну финансијску ињекцију, од најмање 15 милиона евра.

Кореографија "Делија" још једном је запањила све, показале су присталице Звезде да су међу најбољима на планети...

Преко 50.000 гледалаца било је "вјетар у леђа" изабраницима тренера Владана Милојевића, који су и више него опрезно ушли у дуел, па ће остати забиљежено да послије првих 45 минута игре Звезда није имала шут у оквир гола.

Ипак, све то врло брзо се заборавило, јер услиједио је напад који је донио ерупцију на "Маракани". Марин је гурнуо лопту у празан простор, Родић одлично заврнуо, а Алекса Вукановић главом погодио за 1:0.

Имао је Јанг бојс само неколико минута прије тога велику прилику, захвањујући неспретној интервенцији Борјана, лопта је шетала по пречки, потом гол линији Звездиног гола, али није ушла у мрежу.

Ипак, "бојси" се враћају у игру у 83. минуту. Ударац Јанке са 16 метара, лопта погађа Бена, мијења смјер, и завршава иза леђа изненађеног Борјана, за 1:1.

Ишли су гости на све или ништа, велики притисак је био гостију у пет минута судијске надокнаде, али Звезда је издржала и велико славње могло је да крене. Звезда је у Лиги шампиона....."Маракана" чека неког од великана, прошле године Ливерпул, Наполи, ПСЖ,  сада може Реал, Барса, Манчестер....

Категорија: Регион