Crvena zvezda (opet) u Ligi šampiona (FOTO) | Herceg Televizija Trebinje

Sport - Region

Crvena zvezda (opet) u Ligi šampiona (FOTO)

Izvor: RTRS | Datum:28.08.2019.

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su neriješeno sa Jang bojsom (1:1) u revanš meču plej - ofa kvalifikacija, što im je bilo dovoljno da se plasiraju po drugi put uzastopno u grupnu fazu Lige šampiona.

Sad se tek vidilo koliki je Zvezda donijela kapital iz Berna nakon prvog meča (2:2), jer veći broj golova u gostima odveo ih je u Ligu šampiona!

Iako utakmica nije imala visok kvalitet, Zvezda je uradila ono što se od nje očekivalo, plasirala se u grupnu fazu najelitnijeg klupskog takmičenja na planeti, i tako sebi obezbijedila još šest "velikih" utakmica ove jeseni, ali i značajnu finansijsku injekciju, od najmanje 15 miliona evra.

Koreografija "Delija" još jednom je zapanjila sve, pokazale su pristalice Zvezde da su među najboljima na planeti...

Preko 50.000 gledalaca bilo je "vjetar u leđa" izabranicima trenera Vladana Milojevića, koji su i više nego oprezno ušli u duel, pa će ostati zabilježeno da poslije prvih 45 minuta igre Zvezda nije imala šut u okvir gola.

Ipak, sve to vrlo brzo se zaboravilo, jer uslijedio je napad koji je donio erupciju na "Marakani". Marin je gurnuo loptu u prazan prostor, Rodić odlično zavrnuo, a Aleksa Vukanović glavom pogodio za 1:0.

Imao je Jang bojs samo nekoliko minuta prije toga veliku priliku, zahvanjujući nespretnoj intervenciji Borjana, lopta je šetala po prečki, potom gol liniji Zvezdinog gola, ali nije ušla u mrežu.

Ipak, "bojsi" se vraćaju u igru u 83. minutu. Udarac Janke sa 16 metara, lopta pogađa Bena, mijenja smjer, i završava iza leđa iznenađenog Borjana, za 1:1.

Išli su gosti na sve ili ništa, veliki pritisak je bio gostiju u pet minuta sudijske nadoknade, ali Zvezda je izdržala i veliko slavnje moglo je da krene. Zvezda je u Ligi šampiona....."Marakana" čeka nekog od velikana, prošle godine Liverpul, Napoli, PSŽ,  sada može Real, Barsa, Mančester....

Kategorija: Region