RK Hercegovina niže gostujuće pobjede | Herceg Televizija Trebinje

RK Hercegovina niže gostujuće pobjede

Izvor: Radio Nevesinje | Datum:29.10.2018.

Rukometaši Hercegovine ostvarili su i treću gostujuću pobjedu ove sezone. U 6. kolu savladali su Čelinac nakon uzbudljive završnice rezultatom 20:22.

U prvom poluvremenu igralo se čvrsto sa obje strane, ekipe su se smjenjivale u vođstvu i na odmor se otišlo rezultatom 9:9.

I u nastavku se igralo u sličnom ritmu. U 52. minutu Hercegovina je stekla prednost od tri gola, ali su domaći uzvratili serijom 3:0.

U posljednja tri minuta Nevesinjci su odigrali bez greške i preko raspoloženog Čabrila ovjerili pobjedu. Krilni igrač nevesinjske ekipe je susret završio sa osam postignutih golova, a pratio ga je Kovačević sa šest pogodaka.