KBS Trebinje treći u Budvi | Herceg Televizija Trebinje

KBS Trebinje treći u Budvi

Izvor: Radio Trebinje | Datum:18.11.2018.

Članovi Kluba borilačkih sportova Trebinje juče su u  Budvi, gdje je održan Kup oslobođenja Budve u karateu, u veoma jakoj konkurenciji dvadeset klubova osvojili treće mjesto u generalnom plasmanu.

Mladi karatisti KBS Trebinje su ukupno osvojili 25 medalja – 11 zlatnih ,8 srebrnih i 6 bronzanih. Zlatne medalje su osvojili Marko Trklja u kadetskoj konkurenciji preko 70 kilograma i juniorskoj konkurenciji do 78 kilogramag, Aleksandar Bošnjak kadeti + 60 kilograma, Anastasija Koprivica nade do 47 kilograma, Aljoša Ćurić nade – 60 kilogramna, Jovan Vuletić pioniri + 38 kilograma, Sara Grubač pioniri + 40 kilograma, Stefan Grubač nade do 40 kilograma, Stefan Albijanić kadeti do 70 kilograma, Matija Krunić kadeti do 63 kilograma i Ana Kukić pioniri + 32kilograma .

Vrijedan rezultat osvajanjem srebrenih odličja ostvarili su Rastko Spaić nade do 50 kg, Ivana Vlatković pioniri do 40 kg, Ivana Ćuk kadeti + 54 kg, Đorđe Karić pioniri do 35 kg, Lana Rosić pioniri do 32kg, Aleksa Todorović nade do 40 kg, Marko Perišić nade do 50 kg i Aleksa Tarailo  pioniri do 45kg. Bronzane medalje su osvojili Vasilija Kosjerina juniori do 55kg, Nikola Koprivica pioniri + 38 kg, Milan Glušac pioniri + 45 kg, Jovo Sušić pioniri do 35 kg Stefan Milinić kadeti do 57 kg  i Miomir Dujanović  kadeti do 52 kg.

„Nakon odličnog uspjeha u Rakovici, zadržali smo nivo dobrih rezultata i na turniru u Budvi. Treće mjesto u generalnom plasmanu je vrijedan rezultat. Ukoliko nam finansijske mogućnosti dozvole planiramo i nova takmičenja i turnire“, kažu u Klubu borilačkih sportova Trebinje.