Trebinjci poraženi u finalu Kupa Srpske | Herceg Televizija Trebinje

Trebinjci poraženi u finalu Kupa Srpske

Izvor: Radio Trebinje | Datum:23.01.2019.

Košarkaši „Leotara“ poraženi su večeras u finalnoj utakmici Kupa RS od ekipe „Mladosti“ u Mrkonjić Gradu rezultatom 99:73.

U susretu za trofej najmasovnijeg takmičenja Srpske, bh. ligaš iz Mrkonjić Grada opravdao je ulogu favorita protiv ekipe iz nižeg ranga takmičenja.

Kvalitetniji rival od prvog minuta igrom je pokazivao da neće dozvoliti izenađenje, Trebinjci su pokušavali da održe rezultatski priključak, što im je uspijevalo skoro tri četvrtine susreta, ali je u posljednjoj ponestalo snage za više od ubjedljivog poraza.

Najefikasniji među izabranicima Dražena Šegrta večeras su bili novajlija u proljetnoj polusezoni Vasilije Šaraba sa 17 poena, uz 8 skokova i 3 asistencije, Dejan Šakotić je postigao 16, a Srđan Damjanović 13 poena.