LEO KORAK DALJE OD CILJA: 'Zrinjski' odnio bodove iz Trebinja | Herceg Televizija Trebinje

LEO KORAK DALJE OD CILJA: 'Zrinjski' odnio bodove iz Trebinja

Izvor: Radio Trebinje | Foto: Radio Trebinje | Datum:03.02.2020.

Košarkaši „Leotara“ poraženi su večeras pred svojim navijačima od ekipe „Zrinjskog“ iz Mostara rezultatom 73:79 - po četvrtinama 13:18, 18:15, 20:20, 22:26 - u utakmici 17. kola Lige 12 Prvenstva BiH.

Porazom na svom terenu od direktnog konkurenta, a trećim uzastopnim u prvenstvu, Trebinjci su „prokockali“ vrijednu pobjedu ostvarenu protiv istog rivala u Mostaru u prvom dijelu sezone i napravili korak unazad u borbi za plasman među šest najboljih ekipa Lige 12.

U derbiju sa puno borbe ali i pogrešaka ekipe su se smjenjivale u vođstvu sve do pet minuta prije kraja - kada Mostarci dobrom napadačkom serijom prvi put dolaze do dvocifrene razlike, što im je bilo dovoljno da upišu važnu gostujuću pobjedu.

Najbolji u redovima domaćih večeras je bio Dejan Šakotić sa 27 poena i čak 7 pogođenih trojki iz 10 pokušaja.

Vladimir Aleksić je postigao 15, a Marko Rikalo 10 poena.