Nove medalje za Atletski klub Leotar | Herceg Televizija Trebinje

Nove medalje za Atletski klub Leotar

Izvor: Radio Trebinje | Datum:20.07.2020.

Članica Atletskog kluba Leotar Dijana Kovač osvojila je dvije zlatne medalje na Prvenstvu BiH za mlađe juniore i juniorke koje je juče održano u Sarajevu.

Ona je bila najbolja u skoku u vis sa preskočenih 160 centimetara i troskoku sa daljinom od 10 metara i 46 centimetara.

Srebrnu medalju je osvojila Nina Zurovac u bacanju diska, sa daljinom 29 metara i 50 centimetara, te u bacanju koplja sa 30 metara i 80 centimetara. Vrijedan rezultat ostvarila je i štafeta Atletskog kluba Leotar 4 puta 100 metara u sastavu Jovana Kržić, Anastasija Janjić, Dijana Kovač  i Kristijana Kušić, koja je osvojila bronzanu medalju.

Vrijedan uspjeh juče je na istom takmičenju ostvario i član Atletskog kluba Trebinje Marko Šuković, koji je osvojio prvo mjesto i naslov državnog prvaka u disciplini skok u vis. Na Prvenstvu u Sarajevu nastupilo je 26 klubova iz BiH.