Leotar bolji od Zrinjskog | Herceg Televizija Trebinje

Leotar bolji od Zrinjskog

Izvor: Radio Trebinje | Datum:29.01.2023.

U 13. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" slavio nad KK "Zrinjski" iz Mostara 106:74 (24:15, 26:18, 22:21, 33:20). Ovo je osma pobjeda Trebinjaca, a 12. poraz ekipe Zrinjski.

U prvih pet minuta utakmica je bila izjednačena, a rezultat je bio 12:12. Do kraja prvih deset minuta domaćin je dao 12, a gosti tri tako da je prva četvrtina završena 24:15. Tokom druge četvrtine razlika se povećala tako da je u 15. minutu bilo i plus 18 to jest 36:18. Do kraja odlaska na odmor domaćin je dao 14, a gosti 15 tako da je na semaforu nakon 20. minuta igre pisalo 50:33.

Bojanićevim košem 90 sekundi do kraja utakmice Leotar je došao do 101 koša. Nakon 40. minuta utakmice konačan rezultat je 105:74. Treću četvrtinu Leotar je dobio minimalnom razlikom 22:11 tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa 72:54.

Ekipa Marka Ičelića u posljednjoj četvrtini "samljela" je protivnika sa 33:20 tako da je konačan rezultat bio 105:74.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Anđušić i Adžić sa 19, a Ninković je dao 17 koševa dok je u redovima poražene ekipe Kovač dao 19, a Džajić 16 koševa.

U narednom kolu Leotar gostuje u Banja Luci.