Težak poraz "Veleža" | Herceg Televizija Trebinje

Težak poraz "Veleža"

Datum:29.04.2015.

U zaostaloj utakmici  17. kola Druge lige RS – istok  fudbaleri Veleža  poraženi su danas u Nevesinju od Jedinstva rezultatom 3 : 0 i tako ozbiljno ugrozili opstanak u drugoligaškom društvu. Gosti iz Brodca su već na poluvremenu imali ubjedljivo vođstvo od 2 : 0, a sve nade domaćina definitivno su zapečaćene drugim golom Duška Stajića u 73. minutu. Ofanziva Nevesinjaca i nekoliko propuštenih prilika u posljednjih petnaestak minuta bili su nedovoljni da se popravi loš utisak iz ovog susreta.

Šest kola prije kraja  Velež je ostao na začelju tabele, ali još uvijek ima realne šanse za opstanak. U narednom kolu na Gradskom stadionu gostuje Ilićka i svaki ishod sem pobjede gurnuo bi nevesinjski sastav na korak od Regionalne lige.

Raspored Veleža do kraja:  Ilićka, Gorica, Proleter, Mladost (R), Famos, Zvijezda 09.

Od raspleta u Prvoj ligi RS zavisi koliko će ekipa iz Druge lige  ispasti u niži rang. Gotovo siguran putnik u grupu „istok“ je Napredak, a ugroženi su i Mladost ( Gacko) i Drina ( Višegrad).Najozbiljniji kandidat za viši rang iz Regionalne lige – jug je Rudo.