
Ministar rada i boračko-invalidske zaštite Radan Ostojićuputio je čestitku povodom Vidovdana, Krsne slave VojskeRepublike Srpske, komandantu Trećeg pješadijskog (RepublikaSrpska) puka Oružanih snaga BiH, pripadnicima Trećegpješadijskog (Republika Srpska) puka, kao i svim nekadašnjimpripadnicima Vojske Republike Srpske. Čestitku prenosimo u cjelosti:
„Povodom Vidovdana, Krsne slave Vojske Republike Srpske, upućujem iskrene čestitke komandantu Trećeg pješadijskog(Republika Srpska) puka Oružanih snaga Bosne i Hercegovine, pripadnicima Trećeg pješadijskog (Republika Srpska) puka, čuvarima tradicije Vojske Republike Srpske, kao i svimnekadašnjim pripadnicima Vojske Republike Srpske.
Vidovdan je jedan od najznačajnijih datuma u srpskoj istoriji i duhovnosti. On nije samo praznik, već trajni simbol vjere, slobode, žrtve i istrajnosti našeg naroda. Na ovaj dan saponosom se sjećamo svetog kneza Lazara i kosovskih junaka, ali i svih srpskih boraca koji su kroz istoriju branili pravo svognaroda na slobodu i dostojanstven život.
Posebno mjesto u tom sjećanju zauzimaju borci Vojske RepublikeSrpske koji su u Odbrambeno-otadžbinskom ratu, vođeni ljubavljuprema svom narodu i zavičaju, pokazali nepokolebljivu hrabrost i odlučnost. Proboj Koridora života, ovjenčan pobjedom upravo u danima Vidovdana 1992. godine, ostaje jedan od najslavnijihpodviga Vojske Republike Srpske i simbol borbe za opstanaknaroda.
Naša zajednička obaveza je da čuvamo uspomenu na poginuleborce, ratne vojne invalide i sve nevine žrtve Odbrambeno-otadžbinskog rata. Njihova žrtva nas trajno obavezuje da njegujemoistinu, čuvamo tekovine Republike Srpske i gradimo društvodostojno onih koji su za njega dali ono najvrednije-svoje živote.
Treći pješadijski (Republika Srpska) puk ima časnu i odgovornumisiju da baštini i čuva tradiciju Vojske Republike Srpske i slobodarskog duha srpskog naroda.
Svim pripadnicima Trećeg pješadijskog (Republika Srpska) puka, kao i svim nekadašnjim pripadnicima Vojske RepublikeSrpske, želim dobro zdravlje, ličnu i porodičnu sreću, mir, napredak i uspjeh.
Srećna vam Krsna slava - Vidovdan!
Živjela Republika Srpska!
Šta Vi mislite o ovome?