Ostojić uputio čestitku povodom Vidovdana: Simbol žrtve, slobode i istrajnosti srpskog naroda | Herceg Televizija Trebinje

Društvo

Ostojić uputio čestitku povodom Vidovdana: Simbol žrtve, slobode i istrajnosti srpskog naroda

Izvor: Ministarstvo rada i boračko - invalidske zaštite | Foto: RTRS | Datum:27.06.2026.

 

Ministar rada i boračko-invalidske zaštite Radan Ostojićuputio je čestitku povodom Vidovdana, Krsne slave VojskeRepublike Srpske, komandantu Trećeg pješadijskog (RepublikaSrpska) puka Oružanih snaga BiH, pripadnicima Trećegpješadijskog (Republika Srpska) puka, kao i svim nekadašnjimpripadnicima Vojske Republike Srpske. Čestitku prenosimo u cjelosti:

 

„Povodom Vidovdana, Krsne slave Vojske Republike Srpske, upućujem iskrene čestitke komandantu Trećeg pješadijskog(Republika Srpska) puka Oružanih snaga Bosne i Hercegovine, pripadnicima Trećeg pješadijskog (Republika Srpska) puka, čuvarima tradicije Vojske Republike Srpske, kao i svimnekadašnjim pripadnicima Vojske Republike Srpske.

 

Vidovdan je jedan od najznačajnijih datuma u srpskoj istoriji i duhovnosti. On nije samo praznik, već trajni simbol vjere, slobode, žrtve i istrajnosti našeg naroda. Na ovaj dan saponosom se sjećamo svetog kneza Lazara i kosovskih junaka, ali i svih srpskih boraca koji su kroz istoriju branili pravo svognaroda na slobodu i dostojanstven život.

 

Posebno mjesto u tom sjećanju zauzimaju borci Vojske RepublikeSrpske koji su u Odbrambeno-otadžbinskom ratu, vođeni ljubavljuprema svom narodu i zavičaju, pokazali nepokolebljivu hrabrost i odlučnost. Proboj Koridora života, ovjenčan pobjedom upravo u danima Vidovdana 1992. godine, ostaje jedan od najslavnijihpodviga Vojske Republike Srpske i simbol borbe za opstanaknaroda.

Naša zajednička obaveza je da čuvamo uspomenu na poginuleborce, ratne vojne invalide i sve nevine žrtve Odbrambeno-otadžbinskog rata. Njihova žrtva nas trajno obavezuje da njegujemoistinu, čuvamo tekovine Republike Srpske i gradimo društvodostojno onih koji su za njega dali ono najvrednije-svoje živote.

Treći pješadijski (Republika Srpska) puk ima časnu i odgovornumisiju da baštini i čuva tradiciju Vojske Republike Srpske i slobodarskog duha srpskog naroda.

Svim pripadnicima Trećeg pješadijskog (Republika Srpska) puka, kao i svim nekadašnjim pripadnicima Vojske RepublikeSrpske, želim dobro zdravlje, ličnu i porodičnu sreću, mir, napredak i uspjeh.

Srećna vam Krsna slava - Vidovdan!

Živjela Republika Srpska!


Kategorija: Društvo

Šta Vi mislite o ovome?

NAPOMENA: Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove Herceg RTV već samo autora komentara! Molimo čitaoce da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja!

Najčitanije u ovoj kategoriji: