Za 24 časa tri lica lišena slobode zbog vožnje pod dejstvom opojnih droga | Herceg Televizija Trebinje

Društvo

Za 24 časa tri lica lišena slobode zbog vožnje pod dejstvom opojnih droga

Izvor: PU Trebinje | Foto: Agencije | Datum:25.06.2026.

 

Policijski službenici Policijske uprave Trebinje su 24. juna 2026. godine, lišili slobode tri lica inicijala I.P., S.D. i J.D. koja su upravljala putničkim automobilima pod dejstvom opojnih droga.

Policijski službenici Policijske uprave Trebinje su za pet mjeseci lišili slobode 11 lica zbog vožnje pod dejstvom opojnih droga i 27 lica zbog odbijanja podvrgavanja provjeri na prisustvo droga i psihoaktivnih lijekova.

Podsjećamo da je novim izmjenama i dopunama Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja BiH za upravljanje vozilom pod dejstvom opojnih droga, propisana novčana kazna od 2.000 KM, zabrana upravljanja vozilom šest mjeseci i dva kaznena boda.


Kategorija: Društvo

Šta Vi mislite o ovome?

NAPOMENA: Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove Herceg RTV već samo autora komentara! Molimo čitaoce da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja!

Najčitanije u ovoj kategoriji: