
Честитам крсну славу Видовдан, Војсци Републике Српске и Трећем
пјешадијском (Република Српска) пуку Оружаних снага БиХ.
Видовдан је више од датума, то је дан када се српско срце мјери
храброшћу, а историја подсјећа да слобода никада није стигла без
жртве. Подсјећа нас на Косово, али и на све борце који су у
Одбрамбено-отаџбинском рату уградили своје животе у темеље
Републике Српске. То је наш живи завјет да достојанство народа није
само прошлост, већ трајна обавеза за будућност.
Храброст и жртва бораца Војске Републике Српске уграђене су у
темеље нашег постојања. Њихова крв је постала наша заклетва да
Републику Српску чувамо као земљу правде, слободе и јединства.
Зато поручујемо, слобода није поклон, она је крст који се носи и
обавеза која се брани. Република Српска је морална светиња,
створена крвљу и жртвом, и наша је дужност да је чувамо, бранимо и
градимо.
Будућност мора бити у знаку солидарности, да нико не буде
заборављен, да сваки човјек осјети снагу заједништва, и да Видовдан
остане наш путоказ да смо народ који зна да брани своје име, своју
земљу и своју част.
Шта Ви мислите о овоме?