
Čestitam krsnu slavu Vidovdan, Vojsci Republike Srpske i Trećem
pješadijskom (Republika Srpska) puku Oružanih snaga BiH.
Vidovdan je više od datuma, to je dan kada se srpsko srce mjeri
hrabrošću, a istorija podsjeća da sloboda nikada nije stigla bez
žrtve. Podsjeća nas na Kosovo, ali i na sve borce koji su u
Odbrambeno-otadžbinskom ratu ugradili svoje živote u temelje
Republike Srpske. To je naš živi zavjet da dostojanstvo naroda nije
samo prošlost, već trajna obaveza za budućnost.
Hrabrost i žrtva boraca Vojske Republike Srpske ugrađene su u
temelje našeg postojanja. Njihova krv je postala naša zakletva da
Republiku Srpsku čuvamo kao zemlju pravde, slobode i jedinstva.
Zato poručujemo, sloboda nije poklon, ona je krst koji se nosi i
obaveza koja se brani. Republika Srpska je moralna svetinja,
stvorena krvlju i žrtvom, i naša je dužnost da je čuvamo, branimo i
gradimo.
Budućnost mora biti u znaku solidarnosti, da niko ne bude
zaboravljen, da svaki čovjek osjeti snagu zajedništva, i da Vidovdan
ostane naš putokaz da smo narod koji zna da brani svoje ime, svoju
zemlju i svoju čast.
Šta Vi mislite o ovome?