
Министар рада и борачко-инвалидске заштите Радан Остојићупутио је честитку поводом Видовдана, Крсне славе ВојскеРепублике Српске, команданту Трећег пјешадијског (РепубликаСрпска) пука Оружаних снага БиХ, припадницима Трећегпјешадијског (Република Српска) пука, као и свим некадашњимприпадницима Војске Републике Српске. Честитку преносимо у цјелости:
„Поводом Видовдана, Крсне славе Војске Републике Српске, упућујем искрене честитке команданту Трећег пјешадијског(Република Српска) пука Оружаних снага Босне и Херцеговине, припадницима Трећег пјешадијског (Република Српска) пука, чуварима традиције Војске Републике Српске, као и свимнекадашњим припадницима Војске Републике Српске.
Видовдан је један од најзначајнијих датума у српској историји и духовности. Он није само празник, већ трајни симбол вјере, слободе, жртве и истрајности нашег народа. На овај дан сапоносом се сјећамо светог кнеза Лазара и косовских јунака, али и свих српских бораца који су кроз историју бранили право свогнарода на слободу и достојанствен живот.
Посебно мјесто у том сјећању заузимају борци Војске РепубликеСрпске који су у Одбрамбено-отаџбинском рату, вођени љубављупрема свом народу и завичају, показали непоколебљиву храброст и одлучност. Пробој Коридора живота, овјенчан побједом управо у данима Видовдана 1992. године, остаје један од најславнијихподвига Војске Републике Српске и симбол борбе за опстанакнарода.
Наша заједничка обавеза је да чувамо успомену на погинулеборце, ратне војне инвалиде и све невине жртве Одбрамбено-отаџбинског рата. Њихова жртва нас трајно обавезује да његујемоистину, чувамо тековине Републике Српске и градимо друштводостојно оних који су за њега дали оно највредније-своје животе.
Трећи пјешадијски (Република Српска) пук има часну и одговорнумисију да баштини и чува традицију Војске Републике Српске и слободарског духа српског народа.
Свим припадницима Трећег пјешадијског (Република Српска) пука, као и свим некадашњим припадницима Војске РепубликеСрпске, желим добро здравље, личну и породичну срећу, мир, напредак и успјех.
Srećna vam Krsna slava - Vidovdan!
Živjela Republika Srpska!
Шта Ви мислите о овоме?